Skip to main content

Kas dirba geriau: vienišas freelanceris ar agentūra?

By 2020-10-1920 spalio, 2022No Comments

Kai organizacijai prisireikia papildomų paslaugų, kurioms atlikti įmonės viduje nėra žmogaus, dažnai susiduriama su dilema, kokį partnerį pasirinkti. Ieškodami svetainės kūrėjų, dizainerių, tekstų rašytojų, skaitmeninės reklamos ir kitų specialistų daugeliu atveju turime du pasirinkimus: vieną laisvai samdomą specialistą arba solidesnį komandinį vienetą – agentūrą.

Jei dar prieš kelis metus freelanceriai atrodė kaip pakankamai keisti maištininkai, vis daugėjant profesionalų, biuro gyvenimą iškeitusių į laisvai samdomą karjerą, toks pasirinkimas šiandien atrodo visiškai įprastas. Galbūt tai reiškia, kad investuoti į agentūrą nebeverta? Daugelis internetinių sprendimų komandos „Tandemum“ narių yra išbandę darbą abiejose barikadų pusėse, todėl šiandien norime apžvelgti pagrindinius kiekvienos pozicijos privalumus ir trūkumus.

Skiriamas biudžetas

Nors galime išsijuosę pasakoti, jog klientams už viską svarbesnė atliktų darbų kokybė, tačiau realybėje vis dar dažnai vienu svarbiausių prioritetų renkantis partnerius tampa finansai. Vertinant per šią prizmę, laisvai samdomi specialistai dažnai bus ekonomiškesnis pasirinkimas, todėl jie palankiausi mažoms įmonėms ar smulkiems mažabiudžečiams projektams. Vis tik, svarbu deramai įvertinti, ar siekiant maksimaliai sutaupyti kaštus nenukentės darbų ar bendradarbiavimo kokybės faktoriai.

skiriamas-biudzetas

Lankstumas

Ketvirtadienio vakare prireikus sumaketuoti leidinį iki penktadienio ryto, paros metui nepavaldus freelanceris gali būti jūsų vienintelė viltis. Kokia laisva darbo atmosfera agentūrose bebūtų, jos vis tiek krypsta link standartinių darbo valandų ir apimčių, kurias reikia planuoti iš anksto. Kita vertus, svarbu nepamiršti, kad lygiai taip pat „užsidegus” kito kliento projektui laisvai samdomas partneris gali paprasčiausiai nebeturėti laiko. Na, arba dėl liūčių sezono Balyje jam gali trims dienoms dingti internetas.

Patirtis ir užtikrintumas

Paslaugų kokybė, žinoma, kaskart skirtinga, tačiau galima pabandyti išvesti bendrą tendenciją. Jei specialistai dirba agentūroje, tikėtina, kad jie perėjo atitinkamus organizacijos filtrus, kad gautų ir išlaikytų šią poziciją. Freelanceris, nors ir su geru darbų portfolio, gali būti savotiška katė maiše – nesame įsitikinę, ar rodomi darbai tikrai yra jo, kiek laiko užtruko juos sukurti, kiek bendravimo reikėjo atitinkamam rezultatui pasiekti ir panašiai. Pradedant naują bendradarbiavimą su laisvai samdomu specialistu, teks jį surasti ir atsirinkti patiems. Nors šiame etape karaliauja rekomendacijos, tačiau gerai žinome, kad vienintelis būdas įsitikinti specialisto įgūdžiais – bendras darbas. Pradedant darbą su nepatikrintu specialistu svarbu tinkamai įsivertinti ir grėsmes nusivilti rezultatu ar net darbus perdaryti iš naujo.

Įgūdžių sritys

Agentūros gali pasiūlyti integruotus ir platų produkto vystymą apimančius sprendimus – jei kuriate naują internetinę svetainę, jos gali pasirūpinti ir lankytojų srauto atvedimu, tekstų vertimais į užsienio kalbas, feisbuku ar SEO sutvarkymu. Jei šioje situacijoje kliautumėtės freelanceriais, jų reikėtų kaskart ieškoti iš naujo, o kiekvienas jų atneštų papildomus rūpesčius bendraujant ir bendradarbiaujant, todėl tai suvalgytų vis daugiau jūsų laiko.

Kita vertus, nors agentūra ir siūlo labai platų paslaugų spektrą, tai nebūtinai reiškia, kad ji užtikrins geresnę kiekvienos paslaugos kokybę. Jei ieškote specifinio specialisto labai konkrečiam darbui, tikėtina, kad verta investuoti laiką ir patiems surasti tą geriausią makedonų kalbos vertėją Lietuvoje.

Bendravimo specifika

Tikėtina, kad bendraujant su laisvai samdomu specialistu kalbate su direktoriumi, buhalteriu, paslaugų pardavėju ir maketuotoju viename asmenyje. Nors pasaulyje yra žmonių, sugebančių puikiai žongliruoti visomis šiomis sritimis, dažnai darbus geriausiai atlieka žmonės, turintys konkrečias užduotis ir pareigas. Agentūra daugeliu atveju jums gali pasiūlyti projektų vadovą, tampantį vieninteliu reikalingu kontaktu, kuris savo ruožtu užtikrina sklandų vidinių procesų veikimą. Tokiu atveju, bendravimo subtilybės, darbų planavimas, laiko pasiskirstymas ir visa kita našta tenka agentūrai, o ne jums. Atiduodami projektą agentūrai atsikratote didelės dalies galvos skausmo, gaunate periodines ataskaitas ir darote minimalius pakeitimus pagal jas.

Kas laimi?

Paprastos išvados čia nėra – laisvai samdomas specialistas nėra blogesnis pasirinkimas už agentūrą ar atvirkščiai. Svarbu įsivertinti savo organizacijos poreikius ir pajėgumus. Trumpai apibendrinant: jei projektas smulkus ir turite laiko patys surasti ir suvadybinti patikimą freelancerį, tai gali tapti puikiu pasirinkimu bendradarbiavimui. Visgi, jei projektas sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau įsitraukimo, vadybos ir nešantis didelę atsakomybę, tokiu atveju verta apsvarstyti profesionalios agentūros pagalbą, pasirašyti sutartį ir ramiau miegoti naktį.

autorius

Vytautas Narbutas

Tandemum agentūros įkūrėjas ir vadovas. Sertifikuotas LiMA A marketingo specialistas bei el. komercijos konsultantas.

  Susisiekite su profesionalais

  Vytautas Narbutas Tandemum

  Vytautas Narbutas

  VADOVAS


   Susisiekite su profesionalais

   Vytautas Narbutas Tandemum

   Vytautas Narbutas

   VADOVAS