Galvoji apie karjeros pokyčius? Patikrink atviras pozicijas 🙌

Kaip Figma padeda pasiekti e. verslo tikslus?

Būdama UX / UI dizainerė, kasdien susiduriu su naujais iššūkiais ir galimybėmis. IT sektorius, kaip matome, kinta nuolatos, tad tam, kad suspėti su juo kartu tenka ieškoti įrankių, kurie padėtų palaikyti tempą, o taip pat įneštų reikšmingą pokytį komunikacijoje su klientais ir kolegomis programuotojais, kas yra visa ko pagrindas siekiant į bendrą viziją orientuotų verslo tikslų. Vienas iš šių įrankių, kuris, nepabijokime šio žodžio, radikaliai pakeitė mano dizaino procesą, yra Figma.

Dizainerės perspektyva

Kas yra Figma?

Figma – tai vartotojo sąsajos (angl. UI) kūrimo įrankis, tapęs nepakeičiama mano kasdienio darbo dalimi. Figma suteikia galimybę patogiai kurti ir bendradarbiauti su kitais kūrėjais ir klientais realiu laiku – o tai būtinybė kiekvienam UX / UI dizaineriui.

Esminiai Figma privalumai:

  • Tai nemokamas įrankis. Naudojantis nemokamu planu, kartu su komanda galima vienu metu dirbti ties vienu projektu ir jame turėti 3 failus, tuo tarpu asmeninių juodraščių skaičius yra neribotas.
  • Nereikalinga licencija, galima naudoti iš bet kurio kompiuterio, nes, kitaip nei kitos grafikos redagavimo programos, veikia tiesiog naršyklėje.
  • Paprastas naudojimas – gali naudoti tiek pradedantieji, tiek pažengę dizaineriai. Visgi didesniam darbo našumui ir maksimaliai naudai pasiekti, verta išmanyti bent pagrindinius UI dizaino principus.
  • Programoje galima naudoti tiek jau paruoštus šablonus, tiek kurti projektą nuo nulio.

Figma nuolatos tobulina savo funkcionalumą ir kasmetinėje Config konferencijoje pristato galybę funkcijų ir naujinių, kurie atitinka naujausias tendencijas ir taip gerina mūsų, dizainerių, dizaino principus. Vienas jų yra DEV mode (o man lyg God mode!) – tai programuotojams skirta aplinka, kurioje jie kur kas greičiau ir paprasčiau pasiekia aktualią dizaino informaciją projekto kūrimui.

Nuo Adobe XD prie Figma

Nuo pat savo WEB dizainerės karjeros pradžios draugavau su Adobe XD, kadangi tuo metu kitos Adobe paketo programos buvo gerai pažįstamos dėl savo vientisos vartotojo sąsajos. Laikui bėgant, o darbo krūviui ir vartotojų poreikiams didėjant, teko pripažinti, jog šis įrankio pajėgumas ir galimybės išsiskiria su mano ir komandos poreikiais.

  • Pirmiausia, net vidutinio dydžio projektai pradėjo stipriai lėtinti kompiuterio našumą, paprastai tariant, „ryti“ RAMus ne tik man, bet ir programuotojams, kuriems tereikėjo peržiūrėti dizainą. Juokiamės, kad dėl šios priežasties pakeičiau net tris kompiuterius per metų ketvirtį. Tuo tarpu Figma programoje maži ir vidutiniai projektai veikia be problemų.
  • Antra, tuo metu Adobe XD dizainas buvo kuriamas lokaliai, o po to perkeliamas į Cloudą. Taigi atlikus net menkiausius pakeitimus tekdavo atnaujinti versiją, kuri yra pasiekiama Cloude, tam, kad klientas ar programuotojas galėtų matyti pakoreguotą versiją. Ne retai dėl skubos, užmaršumo ar kitų priežasčių komandą ir klientą pasiekdavo ne paskiausia versija. Šiuo atžvilgiu Figma vėl pranoksta Adobe XD, nes čia dizainas jau kuriamas ir automatiškai išsaugomas Cloude, tad visi pakeitimai matomi čia ir dabar, išvengiant programos „nulūžimo“ ir per klaidą neišsaugotų versijų, o tai didelis privalumas siekiant sklandžios tarpusavio komunikacijos ir sėkmingo darbo proceso.
  • Trečia, perėjimą nuo Adobe XD prie Figma paskatino paprastesnė komunikacija. Būdama UX / UI dizainerė, dažnai jaučiuosi kaip mediumas tarp kliento ir programuotojo. Mano darbo tikslas yra kliento viziją perteikti vizualiai bei programuotojui suprantama kalba. Figma šioje vietoje kol kas taip pat neturi lygių – atsidarius Figma failo nuorodą tiesiog naršyklėje, dizaineris, klientas ir programuotojas gali matyti pakeitimus, pridėti komentarus ant dizaino sprendimų vizualų, pažymėti reikalingą asmenį diskusijai ar patvirtinimams ir kalbėti realiu laiku. Dizaineris, klientas ir programuotojas gali dirbti ties projektu tuo pačiu metu, išvengiant painių kilometrinių elektroninių laiškų su failais final.fig, finalfinal.fig ar finalfinal123.fig bei papildomų kanalų Slacke (momentinių pranešimų programa) su dizaino screenshotais.
  • Ketvirta, Figma leidžia kurti interaktyvius prototipus (galutinio produkto vizualizacija, veikimo principas), kurie imituoja faktinį vartotojo patyrimą ir padeda atrasti problemas prieš atiduodant projektą programuotojui. Taip užtikrinama, kad galutinis produktas ne tik gražiai atrodytų, bet būtų intuityvus ir patogus naudoti, o kaštai neišaugtų.
Figma

Figma naudinga mums, o jums?

Apskritai, UX / UI dizaino paslaugos orientuojasi į vartotoją, tačiau didžiausia nauda atitenka jums – geresnė naršymo kokybė skatina taip trokštamų konversijų augimą. Figma siūlo tokį dizaino procesą, kuris leidžia greičiau ir paprasčiau kurti ir išbandyti inovatyvius dizaino sprendimus, sprendžiančius esmines vartotojo problemas. Jums, kaip verslo atstovui, tai užtikrina sklandų bendradarbiavimą su visa kūrėjų komanda, kadangi bet kada galite matyti visas su dizainu susijusias detales ir bet kuriuo paros metu pasidalinti pasiūlymais ar abejonėmis dėl dizaino sprendimų, o kaip žinia, su Adobe XD tai buvo gerokai painesnis procesas. Tokiu būdu, proceso „magija“ vyksta prieš jūsų akis ir su jūsų įsitraukimu – neliekate už borto, nes irkluojame kartu.

Kaip Figma pasakytų, dirbkime kartu, kad sukurtume geriausius produktus. Ir išties, įrankis, leidžiantis kurti prototipus, dizainą lengvai paversti programavimo kodu ir į procesą pajungti visą komandą, eina koja kojon ne tik su UX / UI dizaino kūrimo bei programavimo darbo modeliu, bet ir vartotojo patirtimi, kuri šiandieninėse internetinėse svetainėse stipriai dominuoja. O taip pat, efektyvus dizaino procesas – tai pilnesnės jūsų kišenės (taip pasakyčiau aš 😊).

Greta Skernauskytė UX/UI dizainerė
Pasidalink su draugais:

Atnaujinkite savo verslą naudodami pažangiausius IT sprendimus

Su mūsų draugiška ir kompetentinga komanda jums daugiau niekada nereikės jaudintis dėl techninių problemų. Leiskite mums padėti jums išnaudoti visas jūsų verslo galimybes.