Galvoji apie karjeros pokyčius? Patikrink atviras pozicijas 🙌

Kas geriau – IT įmonė ar freelanceris?

Šiandien įmonės įvaizdis kuriasi ir klesti skaitmeninėje erdvėje, kurioje konkurencija skatina išsiskirti ir pranokti varžovus autentiškumu. Sukurti interneto svetainę arba e. parduotuvę galima patikėti tiek įmonei, tiek freelanceriui (t. y. laisvai samdomam darbuotojui). Tačiau čia neretai iškyla dilema – kas geriau? Atsakymas galiausiai priklausys nuo jūsų asmeninių poreikių, tačiau šioje vietoje vertėtų išsikelti kitą klausimą – koks mano interneto svetainės ar e. parduotuvės tikslas?

Tiems, kurie siekia plėsti savo prekinio ženklo žinomumą, pritraukti naujų klientų ir taip didinti vartotojų srautą, bus naudingiausia rinktis individualiai sukurtą internetinę svetainę su į tikslinę auditoriją orientuotomis funkcijomis. Visgi norint sukurti sklandžiai veikiančią, klientui patrauklią ir jūsų verslą atspindinčią svetainę, vien programuotojo neužteks. Įvairiapusiškai efektyviai svetainei sukurti reikalingas:

  • Projektų vadovas, atsakingas už projekto vystymo strategiją ir užtikrinantis visų sričių specialistų judėjimą ta pačia kryptimi.
  • UX/UI, t. y. vartotojų patirties, dizaineris , gebantis įvertinti jūsų auditorijos poreikius ir sukurti jiems palankų maršrutą svetainėje. Turbūt sutiksite, jog e. svetainė B2B klientams ir jaunajai auditorijai turi nemenką skirtumą – tiek dizaino ypatumais, tiek kliento pirkimo įgūdžius ir įpročius atliepiančiomis funkcijomis.
  • IT architektas, projektuojantis sistemas ir individualizuotus techninius sprendimus.
  • Programuotojas, idėjas paverčiantis sklandžiai veikiančiu ir pajamas generuojančiu įrankiu.

IT įmonės ir freelancerio privalumai priklauso nuo jūsų poreikių

Komandą sudarantys specialistai laiko skirtingus projekto kampus, kiekvienas maksimaliai išpildydamas savo srities užduotį. Tuo pačiu, kiekvienas jų taikosi į vieną ir tą patį tikslą – visapusišką jūsų interneto svetainės išpildymą. Tikėtis, kad tokio mąsto užduotimi apsiims freelanceris – negudru, mat vienas žmogus neturės visų reikiamų žinių. Patikėti tokią užduotį minėtų sričių freelanceriams – taip pat neparanku, nes projekto valdymas ir specialistų tarpusavio komunikacija guls ant jūsų pečių. Tiems, kurie neturi tokio tarpininkavimo patirties arba nori išvengti papildomų laiko sąnaudų – rekomenduoju rinktis įmonę.

Jeigu poreikis minimalus – turėti svetainę, prieinamą jūsų esamiems klientams – freelanceris gali būti tinkamas sprendimas. Vis dėlto, renkantis darbą su freelanceriu, turite įsivertinti dar vieną riziką – jeigu nuspręsite palaikyti ar vystyti savo interneto svetainės veiklą, kas užtikrins, jog freelanceris vieną dieną nenustos atsakyti į skambučius, nepakeis veiklos, neemigruos ar nesusirgs? Perimti kažkieno kurtą sistemą ir ją vystyti reikalauja laiko, nes programuotojai privalo įsigilinti į svetimą kodą, suprasti jo veikimo principus. Norint pridėti net ir nedidelį funkcionalumą į svetimą sistemą užtrunka sąlyginai daug laiko, už kurį moka klientas. Tuo tarpu dirbdami su IT įmone laimite saugumo garantiją ir platesnes perspektyvas, nes dirbate su komanda, kuri pažįsta jūsų svetainę ir gali padėti numatyti bei sklandžiai įdiegti naujas funkcijas.

Ką pasirinkti iš dviejų, spręsti jums, tačiau prieš renkantis visuomet patariu matyti kelis žingsnius į priekį. Pasirinkę freelancerį mokėsite mažiau, tačiau užsikrausite nepriklausomų specialistų tarpininkavimą ir apribosite savo verslo plėtojimo galimybes ateityje, tuo tarpu investavę į įmonę būsite užtikrinti sklandesniu ir greitesniu procesu bei plačiomis augimo galimybėmis. Išsprendus šią dilemą, kitas nemažiau svarbus klausimas – kaip pasirinkti tinkamą IT partnerį?

Pasidalink su draugais:

Atnaujinkite savo verslą naudodami pažangiausius IT sprendimus

Su mūsų draugiška ir kompetentinga komanda jums daugiau niekada nereikės jaudintis dėl techninių problemų. Leiskite mums padėti jums išnaudoti visas jūsų verslo galimybes.