Galvoji apie karjeros pokyčius? Patikrink atviras pozicijas 🙌

Šabloninė ar individualiais sprendimais paremta internetinė svetainė?

Kuriant e. parduotuvę ar internetinę svetainę galimi variantai yra du – pirkti jau paruoštą šabloninę svetainę arba kreiptis į IT sprendimų įmonę kuriant jūsų poreikiams pritaikytą tinklalapį. Klausiate, kas geriau? O mes klausiame – kas jums naudingiau?

Akivaizdu, jog šiandien verslas, neturintis internetinės svetainės ar e. parduotuvės, galiausiai užveria arba bent jau gerokai sumažina savo galimybes naujų klientų srautui, prekinio ženklo žinomumui ir konkurencingam įsiliejimui į savo srities rinką. Šabloninė (off the shelf) ir individualiais sprendimais paremtos (custom development) internetinės svetainės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti panašios, tačiau jų esminis skirtumas paprastai tampa akivaizdus tolimesnėse perspektyvose. Jūsų pasirinkimas gali tapti sėkmingesnis, jeigu padarysite namų darbus ir įvertinsite pagrindinius abi svetaines skiriančius kriterijus – kokie jie?

Internetinės svetainės kūrimo kaina

Internetinių svetainių šablonas kainuoja gerokai pigiau, nes jo nereikia programuoti nuo nulio, jis turi paruoštą funkcijų ir puslapių modelį bei dizaino elementus, kuriuos įdiegus svetainė yra parengta naudojimui. Tokios svetainės yra sukurtos masinei rinkai, o atitinkamai nuo įsigijusiųjų svetainę skaičiaus, krinta ir svetainės kaina. Lyginant su šabloninėmis, individualiais sprendimais paremta svetainė yra gerokai brangesnis pasirinkimas, nes svetainės funkcionalumas ir dizainas priklauso nuo kliento reikalavimų ir vizijos, prie kurių įgyvendinimo dirba visa komanda: projektų vadovas, programuotojas, dizaineris, analitikas, testuotojas bei SEO specialistas. Visgi e. verslui, suinteresuotam į augimą, pirminė kaina retu atveju yra galutinė. Augant jūsų verslo pasiūlai, didės ir reikalavimai internetinei svetainei, tad „išaugę“ šabloninės svetainės rėmus turėsite sumokėti gerokai didesnę kainą už individualiai jums sukurtų funkcijų papildymą ir laiką, kurį IT įmonė sugaiš perprantant šabloninę versiją. Tuo tarpu kuriant individualią svetainę, investuojate į lanksčią ir unikalią platformą, kurios pirminė kaina ilgainiui atsiperka.

Internetinės svetainės kūrimas

Šabloninės internetinės svetainės – tai jau paruoštas produktas, kurį tereikia nusipirkti, pritaikyti ir paleisti, didžiausią laiko dalį sugaištant jums tinkamiausio šablono paieškose. Renkantis tokią svetainę, visuomet rasite daugiau ar mažiau vartotojų atsiliepimų, kurie gali būti naudingi vertinant šablono tinkamumą jums, o neretai pardavėjas siūlo galimybę nemokamai išbandyti šabloninę versiją prieš įsigyjant. Tuo tarpu Custom Development svetainės kūrybos procesas užtruks kiek ilgiau – jo eiga priklausys ne tik nuo jūsų, bet ir IT įmonės turimų galimybių, trečiųjų šalių partnerių ir komunikacijos sklandumo išsigryninant aiškią projekto viziją, tačiau rezultatas bus orientuotas į konkretaus kliento poreikius bei jo lankytojų auditoriją. Mūsų atrinktus kriterijus, padėsiančius išsirinkti jums tinkamiausią IT partnerį, skaitykite čia.

Internetinės svetainės dizainas

Internetinės svetainės funkcijos

Off the shelf svetainę gausite su jau įdiegtomis funkcijomis, kurių personalizavimas yra ribotas – leistini tik minimalūs pasirinkimai, o internetinės svetainės dizainas nesiskiria nuo kitų to pačio šablono svetainių. Nepaisant to, ar visos funkcijos jums bus reikalingos, galutinai jų ištrinti negalėsite – sistemoje „vilksis“ tas pats funkcijų sąrašas, kurio bendra apkrova lėtins svetainės greitį ir temps ją žemyn paieškos sistemų rezultatuose, o kaip žinia, „Google“ nemėgsta lėtų ir apkrautų svetainių. Kitu atveju, turėdami tik bazines funkcijas, laikui bėgant galimai atrasite poreikį plėsti sistemos funkcionalumą – pavyzdžiui, daugėjant parduodamų prekių kiekiams, jums gali prireikti prekių filtro funkcijos tam, kad klientai greičiau ir lengviau rastų jiems reikiamą prekę. Jei šabloninė svetainė tokios funkcijos nepalaiko, teks kreiptis į IT įmonę, galinčią sukurti individualizuotus sprendimus ir galiausiai sumokėti didesnę kainą, nei numatėte iš pradžių. Investuojant į individualiais sprendimais paremtą svetainę, turėsite jums parankią svetainės struktūrą ir tas funkcijas, kurios jums bus išties naudingos bei pritaikytos jūsų darbo modeliui. Verslui augant ir prekių ar paslaugų skaičiui didėjant, svetainę bus lengva plėtoti, sukuriant naujus puslapius ir keičiant ar pridedant funkcionalumus.

Internetinės svetainės rizikos

Esamajame laike, numatyti e. verslo ateities perspektyvas ir poreikius nėra taip paprasta, tad kartais šabloninės svetainės pasirinkimas yra nulemtas daugiau momentinės naudos nei aiškaus plano. Jeigu esate nedidelis e. verslas, turintis minimalią prekių ar paslaugų pasiūlą, gerai pasirinkta šabloninė svetainė gali išpildyti visas jus dominančias funkcijas. Vis dėlto, kaip masinis produktas, šabloninė svetainė atkeliauja kartu su rizikomis, kurios retai priklauso nuo jūsų. Susidūrę su techninėmis tokios svetainės problemomis, paprastai gali tikėtis rasti pagalbą vartotojų forumuose arba pardavėjo pateiktuose DUK, tačiau problemų sprendimas bet kokiu atveju grius ant jūsų pečių. Tuo labiau, jei kūrėjas nuspręs nebepalaikyti sukurto šablono ir jis nebebus atvaizduojamas naujose naršyklių versijose, ateis galas ir jūsų svetainei. Jums neliks kitos išeities, tik kurti naują svetainę ir pakartotinai padengti išlaidas, tuo pačiu rizikuojant prarasti pirkėjų srautą bei vietą„Google“ paieškos sistemos rezultatuose. Pasirinkus individualiai kurtą produktą, tokių rizikų nebelieka, nes kompetentinga IT įmonė, sukūrusi jūsų svetainę, yra suinteresuota į svetainės plėtimąsi ir perspektyvas, o tai reiškia, jog nuolatos turėsite užnugarį, suteikiantį visą techninę pagalbą, naujų funkcijų bei jų atnaujinimų diegimo galimybę.

Galiausiai, jums aktualiausias pasirinkimas remiasi į jūsų e. verslo modelį, jo ateities tikslus bei turimą biudžetą. Taigi sverdami jums perspektyviausią variantą nepabijokite „užtrukti“ ir susidėlioti aiškų planą – kruopščiai apgalvoti sprendimai deda pamatus sėkmingiems rezultatams.

Pasidalink su draugais:

Atnaujinkite savo verslą naudodami pažangiausius IT sprendimus

Su mūsų draugiška ir kompetentinga komanda jums daugiau niekada nereikės jaudintis dėl techninių problemų. Leiskite mums padėti jums išnaudoti visas jūsų verslo galimybes.