Galvoji apie karjeros pokyčius? Patikrink atviras pozicijas 🙌

Kaip pasirinkti IT partnerį?

Turbūt jau esate girdėję apie nenusisekusius IT projektus, išeikvotus biudžetus, nuolatinius terminų perkėlimus ir vėlavimus bei nepasiektus rezultatus. Taip nutinka, kai pasirinktas IT partneris nėra tinkamas.

Nesvarbu, esate naujas prekinis ženklas, siekiantis suskaitmeninti savo verslą, ar lyderiaujantis e. verslas, ieškantis inovatyvių verslo sprendimų – renkantis IT projekto partnerį svarbu įvairiapusiškai įvertinti įmonės galimybes. Štai keli kriterijai, kuriuos pravartu įvertinti renkantis jūsų projektui tinkamiausią IT partnerį.

Patirtis

IT partneris, vykdęs panašius projektus su jūsų industrijai priklausančiais klientais, bus susipažinęs su industrijos specifika ir jos keliamais lūkesčiais, tad gebės numatyti geriausius problemų sprendimo būdus ir pateikti argumentuotą nuomonę proceso tobulinimui. Partnerio patirtį galite įvertinti pasiremdami klientų atsiliepimais apie atliktus darbus, o jeigu turite galimybę – patys išbandykite sukurtų techninių sprendimų veikimą.

Kompetencija

Verta atsižvelgti ir į projektą vykdysiančios komandos kompetenciją – Junior ir Senior lygio specialistai skiriasi įvykdytų projektų kiekiu, patirtimi, darbo greičiu ir kokybe. Natūralu, jog Senior lygio specialistas numatyti kelis žingsnius į priekį, pritaikyti efektyviausius techninės užduoties būdus ir greičiau perprasti įvairias sistemas bei įrankius.

Komunikacija

Komunikacija tarp jūsų ir už projektą atsakingo asmens (paprastai tai projektų vadovas) nulems ne tik proceso eigos sklandumą, bet ir galutinį rezultatą bei jūsų numatytų lūkesčių išpildymą. Projektas bus sėkmingas tuomet, kai komunikacija bus sklandi ir abipusė. Jūsų užduotis yra ištransliuoti savo viziją ir apsibrėžti lūkesčius, projektų vadovo užduotis – pamatyti jūsų viziją per techninę prizmę ir leisti jums suprasti, kokie yra būdai vizijai išpildyti. Susikalbėjus ir tarpusavyje suderinus viziją, kaip turėtų atrodyti kuriamas įrankis ar sistema, link rezultato judėsite greičiau ir užtikrinčiau. Geras ženklas, jei IT partneris inicijuoja reguliarius susitikimus, kurių metu yra pristatomi atlikti darbai ir progresas bei pasitikslinama, ar projektas juda teisinga linkme.

IT partneris

Vidiniai resursai ir praktinės galimybės

Komandos sudėtis, sukauptos technologijų ir programinės įrangos žinios bei turimi vidiniai resursai padės nustatyti, ar IT partnerio galimybės ir jūsų verslo reikalavimai yra suderinami. Rekomenduotina įvertinti, kiek jūsų projektas yra svarbus IT partneriui – pasirinkus didelę, į korporacijos klientus orientuotą įmonę ir pas ją atsinešus nedidelį projektą neverta tikėtis, kad jūsų problemai spręsti bus metami gabiausi ir daugiausiai patirties turintys darbuotojai. Antra vertus, taip pat yra rizika, jog nedidelis IT partneris, neturintis didelių projektų valdymo ir įgyvendinimo patirties, gali susidurti su rimtais iššūkiais pirmą kartą įgyvendindamas stambų užsakymą. Reikėtų ieškoti tokio IT partnerio, kuriam jūsų projektas nebūtų per mažas, bet kuris taip pat turėtų patirties tokių projektų valdyme.

Reputacija ir klientų atsiliepimai

Žinoma ir teigiamai vertinama IT įmonė signalizuoja apie gerą darbo kokybę ir profesionalumą. Buvusių ir esamų klientų atsiliepimai gali padėti palyginti įvykdytų IT projektų mastus, o taip pat įvertinti klientų lūkesčių išpildymą.

Aptarnavimas ir palaikymas

Internetinei svetainei ar verslo valdymo sistemai yra svarbus nuolatinis palaikymas, funkcijų atnaujinimas bei techninė pagalba. Įsitikinkite, kad IT įmonė teikia jums reikalingą aptarnavimą ir po projekto išpildymo.

Kaina ir biudžetas

Jūsų užduotis – ne tik apsibrėžti, kiek pinigų galite skirti projekto įgyvendinimui, bet ir pasidalinti skaičiavimais su IT partneriu. Žinodama jūsų finansines galimybes, IT įmonė galės pasiūlyti tinkamiausią sprendimą, išpildantį jūsų pateiktus kriterijus ir įtelpantį į jūsų biudžeto rėmus. Kartais IT įmonė gali pasiūlyti kreiptis į kitą patikimą įmonę, kuri specializuojasi sprendžiant tam tikras susijusias problemas, tad gali greičiau jums pateikti efektyvius spendimo būdus. Visgi visuomet naudinga pasikonsultuoti su daugiau nei viena IT įmone ir palyginti pateiktos kainos ir paslaugų kokybės santykį. Tik neužkibkite ant pigiausio pasiūlymo – už žemos kainos neretai slepiasi kokybės spragos.

Jeigu šis esminių kriterijų sąrašas atrodo kaip nemažai laiko užimantis procesas – taip ir yra. Tačiau tiek asmeninė, tiek klientų patirtis sako, kad laiko investavimas į potencialaus IT partnerio analizę ir paiešką galiausiai atsiperka – su gero IT partnerio pagalba galėsite ne tik pasiekti užsibrėžtą e. verslo tikslą, bet išvysti ir kitus potencialus kelius.  Be to, atidaus paieškos proceso metu greičiausiai geriau išsigryninsite ir savo individualius tikslus bei papildysite žinių bagažą.

Pasidalink su draugais:

Atnaujinkite savo verslą naudodami pažangiausius IT sprendimus

Su mūsų draugiška ir kompetentinga komanda jums daugiau niekada nereikės jaudintis dėl techninių problemų. Leiskite mums padėti jums išnaudoti visas jūsų verslo galimybes.