Galvoji apie karjeros pokyčius? Patikrink atviras pozicijas 🙌

Kauno valstybinis muzikinis teatras: interaktyvios edukacinės programos kūrimas (PWA)

Programavimas Projektų valdymas Testavimas UX/UI dizainas

Projekto dėmesio centre

Įtrauki mobiliems įrenginiams skirta edukacinė programa

Adaptuoti dizaino sprendimai pagal autentišką kliento vizualinį identitetą

Administratoriui draugiška ir nesudėtinga turinio valdymo sistema

O kas, jei teatras taptų muziejumi?

Įkvėpti žiūrovus patirti muzikinį scenos meną įtraukiančiai, platesniame kontekste. Toks buvo pagrindinis projekto kūrybinės komandos užmojis. Technologijos plečia galimybių ribas, tad kodėl teatras turėtų būti išimtis? Kauno valstybinio muzikinio teatro rūmai asocijuojasi su legendiniais operos solistų ir baleto artistų vardais. Šiame pastate gimė ir tarpukariu gyvavo profesionalusis lietuvių teatro menas. Turtinga teatro istorija ilgą laiką slėpėsi lankstinukų paraštėse, o teatro foje esantiems istorinio paveldo lobiams tekdavo antraplanis vaidmuo.

Per pertraukas galima nuveikti kai ką prasmingiau nei tingiai stoviniuoti prie bistro staliuko. Interaktyvi edukacinė programa išplečia apsilankymo teatre patirtį ir formuoja naują kultūrinės patirties standartą. Kiekvienas teatro lankytojas nuo šiol gali patirti teatrą labiau ir tam nereikia gido paslaugų. Edukacinės programos dėka kultūrinis turinys tapo prieinamas ne tik ant scenos, bet ir teatro koridoriuose. Tai bene vienas kūrybiškiausių mūsų komandos projektų, kurio metu pavyko sėkmingai sujungti meną, istoriją ir technologijas.

Patirti teatrą naujai

Projekto metu sukurta unikali edukacinė programa, suteikianti galimybę susipažinti su Kauno valstybinio muzikinio teatro pastato istorija, kūrybinės veiklos užkulisiais ir teatro sąsajomis su istoriniais šalies įvykiais. Interaktyvioje ekspozicijoje pristatomi originalūs interjero objektai ir vertingi meno kūriniai, eksponuojami žiūrovams prieinamose teatro erdvėse. Pasirinktas  edukacinis sprendimas istorinėje laiko juostoje nuo 1865 m. iki 2022 m. teatro lankytojams atskleidžia įvairiapusę ir turtingą šios kultūrinės erdvės istoriją.

Edukacinė programa apima 10 aktualių teatro interjero objektų. Šalia jų esantys QR kodai su aprašymais „atrakina“ iškalbingus ir negirdėtus istorinius faktus. Edukacinis turinys išpildomas, naudojant kelių tipų audiovizualines priemones – iliustratyvius dokumentinius vaizdo įrašus, nuotraukų galerijas ir garso takelius, kuriuose skamba teatro aktorių balsai. Šie sprendimai suteikia lankytojui galimybę pasirinkti informacijos pateikimo formą, todėl programa tampa universaliai įdomi įvairaus amžiaus teatro lankytojams – nuo nekantrių paauglių iki faktams reiklių senjorų. Įtraukiantis ir autentiškas turinys teatro mylėtojus trumpam perkelia į savitą ir spalvingą teatro pasaulį ir atskleidžia subtilias istorinio paveldo detales. Sprendimas veikia visuose mobiliuose įrenginiuose, tačiau pilną edukacinio sprendimo turinį lankytojai gali išvysti, naudojantis teatre esančiais planšetiniais įrenginiais.

Techniniai užkulisiai

Iššūkiai, kuriuos pasitikome:

Turinys nuo A iki Z: sudaryti edukacinės programos turinį, susisteminti informacijos srautą ir išpildyti jį audiovizualinėmis priemonėmis. Nuo istorinių naratyvų paieškos pokalbiuose su istorijos ekspertais iki originalių garso takelių. Sprendimo turinys buvo mūsų komandos rankose ir reikalavo ne tik lankstaus techninio požiūrio, bet ir meistriškų projektų vadybos įgūdžių.

Dizaino sprendimai: didelis informacijos kiekis reikalavo atsakingų vizualinių pasirinkimų, leidžiančių optimaliai pateikti turinį ir neapkrauti vartotojo. Istorinis teatro vizualinis identitetas paskatino ieškoti stilistiškai darnių pasirinkimų, o gausus turinys – tikslių ir apgalvotų dizaino idėjų. Nuo UX ir UI sprendimų priklausė projekto sėkmė, todėl čia skaičiavome daugiausiai susikaupimo ir kūrybinės meditacijos valandų.

Atsižvelgiant į projekto specifiką, buvo pasirinktas ir pritaikytas „Progressive Web App“ (PWA) sprendimas. Tokį techninį ėjimą paskatino PWA techninės ypatybės, orientuotos į sklandžią vartotojo patirtį. PWA – tai web aplikacijos, kurias galima pasiekti naršyklės pagalba arba parsisiųsti į įrenginį ir naudoti kaip įprastines programas. Jos gali veikti be interneto ryšio, turi platesnį programavimo sąsajų palaikymą, pasižymi didesne nei įprastinės web aplikacijos veikimo sparta nei analogiškos parsiunčiamos programėlės. PWA palaiko populiariausias platformas – Android, iOS, Linux, Windows ir kt., o atnaujinimo procedūros nereikalauja papildomų veiksmų iš naudotojo pusės. Dėl patogios PWA programavimo aplinkos programavimo etapas yra kur kas efektyvesnis, nes kuriama tik viena kodo bazė. Šios aplikacijos pasižymi itin didele sparta, nes vienu metu gali naudoti kelis resursus. Sujungus aktualius PWA techninius pranašumus su WordPress turinio valdymo sistema, gautas našus technologinis sprendimas, pilnai įgyvendinant technines projekto užduotis ir kliento poreikius.

Technologijos:

WordPress
Illustrator
Figma

Atnaujinkite savo verslą naudodami pažangiausius IT sprendimus

Su mūsų draugiška ir kompetentinga komanda jums daugiau niekada nereikės jaudintis dėl techninių problemų. Leiskite mums padėti jums išnaudoti visas jūsų verslo galimybes.